Festival van het Volkscafé

Festival van het Volkscafé 2026

Als je goed luistert hoor je de beiaarden in het zuiden van West-Vlaanderen een tik sneller slaan, de pinten krijgen net iets gezwinder hun witte kraag en hier en daar hoor je zelfs al licht gejuich door de openzwaaiende deuren van het volkscafé in je straat … .

Jawel… de aankondiging van een nieuwe editie van het ‘Weekend van het Volkscafé’ zorgt voor net niet uitzinnige taferelen. Maar dat is nog niet alles… de eerste nogal cryptische boodschappen uit de alom bekende wandelgangen, spraken over meer dan één weekend en die blijkbaar goed geïnformeerde zielen hadden duidelijk de juiste contacten: er komen drie weekends waardoor het eerste ‘Festival van het Volkscafé’ een feit is.

Verspreid over de drie laatste weekends van april doorkruist het festival de Westhoek van Wervik tot Nieuwpoort, van Poperinge tot Hooglede. Heel wat veranderingen dus maar een aantal zaken blijven gelijk. Centraal staat de belangrijke rol die de volkscafés blijven spelen, zowel op lokaal als op toeristisch vlak. Het zijn ontmoetingsplaatsen voor inwoners en toeristen onder de warme gastvrijheid van cafébazen én -bazinnen die iedere dag opnieuw de kleuren van de Westhoek uitdragen. Onder het genot van een streekbier of een Westhoekwijn, gerijpt op de flanken van één van onze heuvels, met een Picon naast een proevertje van de lokale kaasmakerij, een verfrissende lokale limonade of een dorstlessend alcoholvrij biertje,… het maakt niet uit. Het vakantiegevoel stroomt gelukzalig in al je bloedvaten… .

Want wat ooit begon als een weekend, is uitgegroeid tot een heus festival. Tot een warme ode aan hét Westhoek-volkscafé. Een feest dat niet in één adem, laat staan in twee dagen, te vatten valt. Daarom kiezen we in 2026 resoluut voor drie weekends, verspreid over de regio, met open deuren, live muziek, verhalen, ontmoetingen en bovenal: dat ongrijpbare gevoel van thuiskomen dat alleen een écht volkscafé kan oproepen. Kom dus met veel genoegen thuis in de Westhoek!

Lo-Reninge viert mee op zaterdag 11 april. 

 

Café De Vate - Lo

15u - 17u: LunAcoustic op de markt van Lo!

19u: Een onverwacht geluid, iets wat het daglicht nog niet mag zien...

Markt 3, 8647 Lo

Bij De Witten - Pollinkhove

16u - 18u: Stijn Oyaert speelt accordeon in de Fintele. 

Fintele 8, Pollinkhove

De Poesele Fietshoeve - Noordschote

20u - 22u: Balmobiel zorgt voor ambiance. 

Westpoeselstraat 3, Noordschote

Meer info