De handgemaakte patchworkwerken van Lisa Uchechi Ijeoma maken deel uit van een doorlopend onderzoek naar haar intersectionele identiteit. Door middel van textiel onderzoekt ze hoe persoonlijke ervaringen verbonden zijn met bredere maatschappelijke structuren rond ras, gender en representatie.
Haar figuratieve composities tonen vaak imaginaire landschappen en scènes waarin lichamen, herinneringen en symbolen samenkomen. Hoewel haar werken op het eerste gezicht rustig en esthetisch kunnen lijken, behandelen ze thema’s zoals trauma, geweld en historische stereotypen.
Het repetitieve proces van handmatig naaien speelt een belangrijke rol in haar praktijk. De herhaling van de handeling fungeert zowel als vorm van reflectie als een manier om complexe ervaringen te verwerken.
Lisa Uchechi Ijeoma (°1997, Brugge) is een kunstenaar met Nigeriaanse roots. Ze behaalde een master in schilderkunst en later een tweede master in textielontwerp.
Ijeoma is docent bij LUCA Gent in textielontwerp. Haar werk werd veelvuldig tentoongesteld in België en was reeds te zien bij SMAK en op de Triënnale van Brugge.
Website: https://lisaijeoma.cargo.site/
Instagram: https://www.instagram.com/lisaijeoma/

